Filmy mimo mainstream
28.12.2020 | bakeero

RECENZE: Tak už konečně chcípni, táto – ruská výchova

Statný detektiv Andrej nemá nejlepší den. V jeho bytě se shodou okolností sejde pěkná sestavička charakterů, z nichž každý má svůj důvod pomstít se mu. Přítel jeho dcery Mavěj, kolega detektiv Jevgenij a konečně i dcera Olya. Jenže zavalitý otec má hodně tuhý kořínek.

Get it in the Russian Style
Žánr ruské bláznivé komedie. V tom sousloví je řečeno a především naplněno vše. Doslova. Když totiž Rusové točí bláznivou komedii, je to skutečně bláznivá podívaná. Filmfanatic se s tímhle svérázným subžánrem poprvé seznámil v brilantním úletu Hitler kaput!, a proto jsem neváhal, když přišla šance rozšířit si obzory o další kus.

https://youtu.be/0Nv9NCFJwi4

Svérázný svět jednoho bytu
Většina děje se odehrává v jednom jediném bytě, který opouštíme jen při výletech do několika flashbacků. I přesto rozhodně nečekejte žádnou nudu. Na plátně se totiž neustále něco děje a většinou je to brutálně bizarní nebo brutálně zábavné. Často obojí dohromady. A stěny bytu jsou u toho barveny krví do ruda.

Originalita i upgrade
Tvůrci střídají originální nápady s broušením již použitých nápadů, které jsme mohli vidět někde jinde. Nepůsobí to však jako laciné opisování, ale jako nápaditý upgrade, což je docela osvěžující a poměrně nevídané. Dokonce ani nevadí, že všechny postavy jsou celkem předvídatelné a diváka nepřekvapí žádný twist. Není to potřeba, zábava jede i tak.

Hledáte-li film na párty, kde budete chtít zabodovat před přáteli, tak s tímhle ruským kouskem uspějete na plné čáře. Nemusíte se však bát podívat se na něj třeba i sami a následně ho přátelům převyprávět v hospodě, nebo je na něj navnadit citováním některých hlášek a scén. Legendárních výjevů, které bezesporu zlidoví, se ve filmu najde hned několik. Rusové zkrátka bláznivé komedie umí!

5/7
Rusové znovu dokazují, že v subžánru bláznivých komedií patří ke světové špičce. Neváhejte a dejte si to!
Chris (7/7)
Od prvního pohledu jasnej macho man a bez diskuze ten největší borec z party.
Čili film, kterej se bude líbit úplně všem a bezesporu se stane klasikou.
Vin (6/7)
Sympaťák, kterej si podmaňuje davy, ale k postavení alfa samce mu přeci jen kousíček chybí. Film co vás bude skvěle bavit a rádi si ho pustíte vícekrát.
Bernardo (5/7)
Tvrdej chlapík, co si dokáže poradit v barovejch rvačkách i smrtících přestřelkách.
Poctivej film, kterej ve vás zanechá pocit příjemně strávenýho času.
Britt (4/7)
Zlatej střed party. Na oba konce stejně daleko. Jako film nemusí sednout všem,
ale pořád půjde o dobrou zábavu, navíc řemeslně dobře odvedenou.
Harry (3/7)
Prachy jsou lepší motivace, než strach o život. Jsme totiž materialisté.
Coby film už jde o slabší kousek, na kterým si ale pořád můžete najít pozitiva.
Lee (2/7)
Strach z boje, kalkul, neumětelství nebo úskoky před divákem.
Film dobrej tak na zalepení nudného a deštivého odpoledne. Jinak ztráta času.
Chico (1/7)
Loser, co neumí pořádně ani tleskat. Takovým filmům se radši vyhýbejte,
když už se to nepodařilo nám.
Vybalit popis všech hodnocení >>
RECENZE: Tak už konečně chcípni, táto – ruská výchova

Tak už konečně chcípni, táto / Rusko Papa, sdokhni

Komedie / Thriller / Drama

Rusko, 2018, 95 min

Režie: Kirill Sokolov
Scénář: Kirill Sokolov
Kamera: Dmitrij Uljukajev
Hrají: Alexandr Kuzněcov, Vitalij Chajev, Jevgenija Kregžde, Michail Gorevoj, Jelena Ševčenko, Alina Alexejeva, Igor Grabuzov, Alexandr Domogarov ml., Arťom Bašenin, Ilja Kosťukov, Ivan Šmakov, Maša Lobanova, Ilja Gavrilenkov

Nejčtenější články