Filmy mimo mainstream
09.06.2019 | bakeero

RECENZE: La ragazza nella nebbia – dívka ztracená v mlze

V italském horském městečku zmizí šestnáctiletá dívka. Případ dostane na starosti svérázný detektiv Vogel, jenž během vyšetřování rád využívá také sílu médií, se kterými má nepsanou dohodu a leckdy se tak sám pohybuje doslova na hraně zákona. Filmfanatic zbožňuje temné případy s tajemnými zabijáky a Italové tady servírují jeden z nejlepších evropských thrillerů posledních let.

Film by se dal rozdělit na dvě poloviny. V té úvodní pátráme po únosci, který stojí za tajemným zmizením mladé dívky a seznamujeme se se svéráznou náboženskou komunitou, jež protkává fakticky celé městečko. To leží na konci horského průsmyku a vede do něj pouze jediná cesta. Ve druhé polovině pak přichází na řadu pátrání po klíčových důkazech a v závěru dojde i na velice slušné zvraty, které Filmfanatica doslova nadchly.

Více než dvouhodinová stopáž uteče jako voda a je to možná právě díky tomu, že sledujeme dvě rozdílné poloviny, které nestačí nudit. Dostáváme jednak ukázku chytré policejní práce, leckdy snad i manipulace, druhak pak sondu do života údajného pachatele, který se zoufale snaží dokázat svou nevinu.

Tvůrci si věří v každé rovině až tak, že podobně jako Christopher Nolan v Dokonalém triku nám vlastně už v průběhu filmu říkají, na co se máme soustředit a co je motivací jednotlivých postav. Takovou drzost by asi u evropského filmu čekal málokdo, i já byl velice příjemně překvapen a s povděkem jsem v závěru tleskal.

Atmosféra horského prostředí italských Alp je parádní a surreálnou atmosféru vtipně podporuje také model městečka, jenž před jednotlivými scénami skrytě dokresluje, že všechno co vidíme je ve skutečnosti pečlivě naplánovaná hra. Řada falešných stop má pak diváka svést na scestí, ale není to přesně to, co od temných thrillerů očekáváme? Podle Filmfanatica je tenhle italský majstrštyk od Mokřiny nejlepším evropským thrillerem, takže byste ho neměli minout!

6/7
Italové jdou poslední dobou hodně nahoru. Jeden z nejlepších evropských thrillerů o únosci/zabijákovi vůbec!
Chris (7/7)
Od prvního pohledu jasnej macho man a bez diskuze ten největší borec z party.
Čili film, kterej se bude líbit úplně všem a bezesporu se stane klasikou.
Vin (6/7)
Sympaťák, kterej si podmaňuje davy, ale k postavení alfa samce mu přeci jen kousíček chybí. Film co vás bude skvěle bavit a rádi si ho pustíte vícekrát.
Bernardo (5/7)
Tvrdej chlapík, co si dokáže poradit v barovejch rvačkách i smrtících přestřelkách.
Poctivej film, kterej ve vás zanechá pocit příjemně strávenýho času.
Britt (4/7)
Zlatej střed party. Na oba konce stejně daleko. Jako film nemusí sednout všem,
ale pořád půjde o dobrou zábavu, navíc řemeslně dobře odvedenou.
Harry (3/7)
Prachy jsou lepší motivace, než strach o život. Jsme totiž materialisté.
Coby film už jde o slabší kousek, na kterým si ale pořád můžete najít pozitiva.
Lee (2/7)
Strach z boje, kalkul, neumětelství nebo úskoky před divákem.
Film dobrej tak na zalepení nudného a deštivého odpoledne. Jinak ztráta času.
Chico (1/7)
Loser, co neumí pořádně ani tleskat. Takovým filmům se radši vyhýbejte,
když už se to nepodařilo nám.
Vybalit popis všech hodnocení >>
RECENZE: La ragazza nella nebbia – dívka ztracená v mlze

La ragazza nella nebbia / The Girl in the Fog

Thriller

Itálie, 2017, 128 min

Režie: Donato Carrisi
Scénář: Donato Carrisi
Hudba: Vito Lo Re
Hrají: Toni Servillo, Alessio Boni, Jacopo Olmo Antinori, Michela Cescon, Jean Reno, Lorenzo Richelmy, Greta Scacchi, Occhionero Marina

Nejčtenější články

Filmfanatic na Facebooku