Filmy mimo mainstream
10.06.2018 | bakeero

RECENZE: Avengers: Infinity War – Marvel si nasadil královskou korunu

Dodnes nevíme, jakým způsobem funguje vesmír. Jestli se neustále zvětšuje, nebo se naopak smršťuje… jedno ale víme jistě. Vesmír Marvelu se rozpíná přímo exponencionálně! Trvalo to 10 let. Deset let pečlivého plánování, promyšlených tahů a natažených nitek i skrytých pomrknutí na fanoušky. Po dekádě se však všichni hrdinové setkávají, aby čelili největšímu nepříteli ze všech; Thanosovi.

Fialový záporák se objevoval v potitulkových scénách už před lety, ale teprve nyní vystupuje z temné mlhy nejvzdálanějšího vesmíru a hodlá nastolit rovnováhu sil. Jak? Prostě tím, že polovinu veškeré existence nechá jednoduše zmizet. Lusknutím prstu. Aby však získal takovou moc, musí ukořistit všech šest kamenů nekonečna. Kdo mu v tom dokáže zabránit?

Jeden by řekl, že Avengers, ale mýlil by se. Tohle je totiž dost tvrdý oříšek i na all star tým z planety Země, takže tentokrát musí nastoupit doslova celá skvadra marveláckého universa. Strážci galaxie, Doctor Strange a další. Určitě máte obavy, že z toho bude nekonečný guláš, nicméně i já jsem byl překvapen, jak se to tvůrcům podařilo udržet pohromadě a jak působil celý film celistvě.

Jasně, z důvodu aby vše fungovalo se dočkáme hned několika zkratek. Mezi planetárními systémy se pohybujeme jako mezi městy, ale budiž. Je toho spousta, co musí být odvyprávěno. Příběhu tedy fakticky není co vytknout, a tak mě zarazilo, že mě v některých chvílích rušili “nedokonalé” triky. Nejde o akční scény, které jsou velkolepé, hrdinové po sobě hází planetami a vůbec všechno je to übercool. CGI nečekaně drhne v klidných konverzacích, kdy je v hlavní roli Thanos. Na tomhle fialovém padouchovi je zkrátka až nezdravě vidět, že není z masa a kostí, což mě vážně zarazilo.

Filmfanatic patří mezi ostřílené diváky všech marveláckých snímků, takže přiznávám; o hrdiny jsem neměl strach ani na chviličku. Je to zbytečné. Obzvláště dnes, kdy hrdina může ožívat v dalších filmech třeba formou spinoffů nebo prequelů, ale i proto mi byl celkem sympatický závěr, který mnohým nezkušeným dozajista vyrazí dech. Musím tedy Marvelu (potažmo Disneymu) přiznat jedno; svůj vesmír mají pod palcem bravurním způsobem a to, jak završili dekádu, která jednoznačně patřila jim, si žádá hlubokou poklonu.

6/7
Vrchol marvelovské dekády asi nešlo natočit lépe. Parádně se navíc otevírají dvířka pro další scénáře a dobrodružství.
Chris (7/7)
Od prvního pohledu jasnej macho man a bez diskuze ten největší borec z party.
Čili film, kterej se bude líbit úplně všem a bezesporu se stane klasikou.
Vin (6/7)
Sympaťák, kterej si podmaňuje davy, ale k postavení alfa samce mu přeci jen kousíček chybí. Film co vás bude skvěle bavit a rádi si ho pustíte vícekrát.
Bernardo (5/7)
Tvrdej chlapík, co si dokáže poradit v barovejch rvačkách i smrtících přestřelkách.
Poctivej film, kterej ve vás zanechá pocit příjemně strávenýho času.
Britt (4/7)
Zlatej střed party. Na oba konce stejně daleko. Jako film nemusí sednout všem,
ale pořád půjde o dobrou zábavu, navíc řemeslně dobře odvedenou.
Harry (3/7)
Prachy jsou lepší motivace, než strach o život. Jsme totiž materialisté.
Coby film už jde o slabší kousek, na kterým si ale pořád můžete najít pozitiva.
Lee (2/7)
Strach z boje, kalkul, neumětelství nebo úskoky před divákem.
Film dobrej tak na zalepení nudného a deštivého odpoledne. Jinak ztráta času.
Chico (1/7)
Loser, co neumí pořádně ani tleskat. Takovým filmům se radši vyhýbejte,
když už se to nepodařilo nám.
Vybalit popis všech hodnocení >>
RECENZE: Avengers: Infinity War – Marvel si nasadil královskou korunu

Avengers: Infinity War

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2018, 149 min

Režie: Anthony Russo, Joe Russo
Předloha: Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)
Scénář: Christopher Markus, Stephen McFeely
Kamera: Trent Opaloch
Hudba: Alan Silvestri
Hrají: Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Don Cheadle, Benedict Cumberbatch, Tom Holland, Chadwick Boseman, Zoe Saldana, Karen Gillan, Tom Hiddleston, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Anthony Mackie, Sebastian Stan, Idris Elba, Danai Gurira, Peter Dinklage, Benedict Wong, Pom Klementieff…

Nejčtenější články

Filmfanatic na Facebooku