Filmy mimo mainstream
05.11.2017 | bakeero

RECENZE: To – prvoplánová vábnička

Remake kultovního hororu To z roku 1990 vznikal 7 dlouhých let. Což nikdy nevěstí nic dobrého. Jenže první reakce kritiků i diváků a poté především tržby udělaly z téhle klauniády hororovou událost roku. U čehož samozřejmě nemohl chybět ani Filmfanatic.

Původní adaptaci románu Stephena Kinga jsem neviděl, takže nemám s čím srovnávat. I když jak se to vezme; To má svojí atmosférou i typologickým obsazením dětských hrdinů nápadně blízko k peckoidnímu seriálu Stranger Things. Jenže tam, kde seriálová bomba od Netflixu budovala zajímavou mytologii, To nabízí jen prvoplánové lekačky a nesourodou šňůru scén, které mají děsit.

Atmosféra osmdesátých let je moc fajn, jenže filmu zkrátka chybí nějaká silnější dějová linka. Snad se jí povede rozvést ve druhém díle, ale já bych chtěl dostat alespoň zajímavé náznaky už teď. Ano, máme tu vražednou periodu 27 let, po kterých dochází v městečku Derry k záhadným mizením dětí i úmrtí dospělých, ale tenhle motiv je až trestuhodně nevyužitý. Respektive je odsunutý na druhou kolej a po té první si to sviští eye candy momenty, kterým ale zkrátka chybí hloubka.

Casting se povedl, triky vypadají skvěle a také děsivý klaun Pennywise vám několikrát přivodí husí kůži. Jenže všechny tyhle ingredience podpírá jen a pouze prvoplánová sázka na lekačky a pocit skutečné hrůzy se zkrátka nedostaví. Pro Filmfanatica je to splasklý balónek a dosavadní největší zklamání roku. A nejspíš nejen to hororové.

3/7
Retroatmosféra není samonosná a prvoplánové lekačky na první hororovou ligu nestačí. Proto je To především krásně zabaleným velkým zklamáním.
Chris (7/7)
Od prvního pohledu jasnej macho man a bez diskuze ten největší borec z party.
Čili film, kterej se bude líbit úplně všem a bezesporu se stane klasikou.
Vin (6/7)
Sympaťák, kterej si podmaňuje davy, ale k postavení alfa samce mu přeci jen kousíček chybí. Film co vás bude skvěle bavit a rádi si ho pustíte vícekrát.
Bernardo (5/7)
Tvrdej chlapík, co si dokáže poradit v barovejch rvačkách i smrtících přestřelkách.
Poctivej film, kterej ve vás zanechá pocit příjemně strávenýho času.
Britt (4/7)
Zlatej střed party. Na oba konce stejně daleko. Jako film nemusí sednout všem,
ale pořád půjde o dobrou zábavu, navíc řemeslně dobře odvedenou.
Harry (3/7)
Prachy jsou lepší motivace, než strach o život. Jsme totiž materialisté.
Coby film už jde o slabší kousek, na kterým si ale pořád můžete najít pozitiva.
Lee (2/7)
Strach z boje, kalkul, neumětelství nebo úskoky před divákem.
Film dobrej tak na zalepení nudného a deštivého odpoledne. Jinak ztráta času.
Chico (1/7)
Loser, co neumí pořádně ani tleskat. Takovým filmům se radši vyhýbejte,
když už se to nepodařilo nám.
Vybalit popis všech hodnocení >>
RECENZE: To – prvoplánová vábnička

To / It: Part 1 – The Losers’ Club

Drama / Horor / Thriller
USA, 2017, 135 min

Režie: Andy Muschietti
Předloha: Stephen King (kniha)
Scénář: Cary Fukunaga, Chase Palmer, David Kajganich
Kamera: Jung-hoon Jung
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: Jaeden Lieberher, Sophia Lillis, Jeremy Ray Taylor, Finn Wolfhard, Jack Dylan Grazer, Chosen Jacobs, Wyatt Oleff, Bill Skarsgård, Nicholas Hamilton, Owen Teague, Jake Sim, Jackson Robert Scott, Stephen Bogaert, Steven Williams, Megan Charpentier, Javier Botet, Ari Cohen, Cyndy Day, David Katzenberg, Pip Dwyer, Logan Thompson…

Nejčtenější články

Filmfanatic na Facebooku