Filmy mimo mainstream
14.07.2017 | bakeero

RECENZE: Spider-Man: Homecoming – superdospívání

Spider-Man byl první hrdina od Marvelu, se kterým jsem se jako dítě seznámil a každý měsíc hltal jeho dobrodružství na stránkách komiksu. A to ještě v době, kdy existovalo Československo, prosím pěkně! O to víc mě až doteď mohlo mrzet, že žádný film s Pavoučím mužem se mi vlastně úplně nelíbil. Jenže po skvělém Loganovi si teď Filmfanatic v krátké době vychutnal další brilantní komiksovou podívanou.

Kvůli starým smlouvám z minulého století sice nemá Marvel na Spideyho práva – ta má Sony, ale pro nejnovější film došlo k dohodě, že jeho děj bude zasazen do širokého marvelovského universa. Díky tomu se můžete těšit na Iron Mana, Kapitána Ameriku, ale i další známé tváře. I když je pravda, že jde spíše o camea – nicméně celkově působí tenhle záměr hodně povedeně. I díky němu totiž tentokráte nemusíme prožívat kousnutí pavoukem a další tisíckrát viděné scény.

Spider-Man: Homecoming dokonale zapadá mezi ostatní marvelovky a to i když je (zase) trochu jiná, než ty ostatní – a vlastně to ani marvelovka není. Nejvíce ze všeho jde totiž o ryze teenagerskou komedii o dospívání a hledání si svého místa na slunci, potažmo v superhrdinském týmu. Komediální scény fungují a některé fungují dokonce báječně. Problém ale Spidey nemá, ani když se ke konci naladí na trochu mrazivější notu. Civilní rozhovor se záporákem v brilantním podání Michaela Keatona byl opravdu jedním z vrcholů filmu. Okamžik, kdy se tihle dva potkají bez kostýmů, ale je jim jasné, proti komu stojí, má tak hustou atmosféru, že by se dala doslova krájet. A tentokrát to není jen klišé.

I když ve filmu nejde o záchranu celého světa, neznamená to, že by nebylo zlo, proti kterému stojí za to bojovat. Spidey si jen musí najít soupeře ve své váhové kategorii a díky vkusně využitému potenciálu předešlých marvelovek to všechno dává dokonalý smysl.

Stejně jako se opravdu dobrého filmu dočkal Wolverine, může mít radost také jeden z nejmladších členů marvelovského superhrdinského týmu. Spider-Man: Homecoming se totiž řadí mezi ty nejsvěžejší komiksové filmy. Stopáž něco přes dvě hodiny uteče doslova jako skok z jedné střechy na druhou a během celé té doby si vás nejnovější inkarnace Pavoučího muže dokonale omotá kolem prstu. Tomuhle teenagerovi totiž nemůžete nefandit!

6/7
Spider-Man se alespoň na oko vrací domů a rozhodně mu to svědčí. Jedna z nejsvěžejších a komediálně nejpovedenějších komiksových podívaných.
Chris (7/7)
Od prvního pohledu jasnej macho man a bez diskuze ten největší borec z party.
Čili film, kterej se bude líbit úplně všem a bezesporu se stane klasikou.
Vin (6/7)
Sympaťák, kterej si podmaňuje davy, ale k postavení alfa samce mu přeci jen kousíček chybí. Film co vás bude skvěle bavit a rádi si ho pustíte vícekrát.
Bernardo (5/7)
Tvrdej chlapík, co si dokáže poradit v barovejch rvačkách i smrtících přestřelkách.
Poctivej film, kterej ve vás zanechá pocit příjemně strávenýho času.
Britt (4/7)
Zlatej střed party. Na oba konce stejně daleko. Jako film nemusí sednout všem,
ale pořád půjde o dobrou zábavu, navíc řemeslně dobře odvedenou.
Harry (3/7)
Prachy jsou lepší motivace, než strach o život. Jsme totiž materialisté.
Coby film už jde o slabší kousek, na kterým si ale pořád můžete najít pozitiva.
Lee (2/7)
Strach z boje, kalkul, neumětelství nebo úskoky před divákem.
Film dobrej tak na zalepení nudného a deštivého odpoledne. Jinak ztráta času.
Chico (1/7)
Loser, co neumí pořádně ani tleskat. Takovým filmům se radši vyhýbejte,
když už se to nepodařilo nám.
Vybalit popis všech hodnocení >>
RECENZE: Spider-Man: Homecoming – superdospívání

Spider-Man: Homecoming

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2017, 133 min

Režie: Jon Watts
Předloha: Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Somm… (více)
Kamera: Salvatore Totino
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Marisa Tomei, Jon Favreau, Gwyneth Paltrow, Zendaya, Donald Glover, Jacob Batalon, Laura Harrier, Tony Revolori, Bokeem Woodbine, Tyne Daly, Abraham Attah, Hannibal Buress, Kenneth Choi, Selenis Leyva, Angourie Rice, Martin Starr, Garcelle Beauvais, Michael Chernus, Michael Mando…

Nejčtenější články

Filmfanatic na Facebooku