Filmy mimo mainstream
12.07.2015 | bakeero

RECENZE: Evidence – krvavý Flashdance

Ten žánr found footage to opravdu nemá lehké. Filmfanatic do něj totiž pořád bude lézt a pořád bude doufat, že najde něco originálního. Jenže limity jsou zřejmě opravdu vyčerpány, i když Evidence se snaží alespoň o jakous takous dávku originality.

Found footage žánr totiž kombnuje s klasickým hraným filmem. Jak? Tým kriminalistů vyšetřuje vyvraždění posádky autobusu směřujícího do Las Vegas a stěžejními důkazy jsou právě nahrávky, které pořídili cestující z nešťastného spoje. Takže ve chvíli, kdy jsou tyhle záznamy zkoumány, celý film se prostě přepne do found footage módu.

Jak to působí? Celkem obstojně, nápad je to bezesporu zajímavý, ale nevyhneme se klasickým nedůhům žánru. Na nějakou akci se čeká docela dlouho (i když utržené končetiny jsou k vidění vlastně už v úvodních titulcích) a když už na ní dojde, většinou nic nevidíme, protože jako naschvál je celý záznam porušený a my tak sledujeme kostičky namísto zabijáka se svářečkou inflagranti.

Což je docela škoda, protože zabiják s tímhle nástrojem působí docela COOL a to málo, co z jeho umění vidíme, působí docela fajnově. Ale explicitních záběrů zkrátka není dostatek, což ve finále filmu ubírá na zábavnosti. A stravitelnosti.

Takže jaký je Filmfanaticův ortel? Pokud si chcete dlouhou chvíli zkrátit průměrným found footage filmem, Evidence dokáže obstát, coby záplata nudného nedělního odpoledne. Jestli ale toužíte po silnějším filmovém zážitku, radši hledejte jinde.

3/7
Kombinace found footage a klasického filmu mohla dopadnout daleko lépe. Ale bohužel, ve výsledku je z Evidence jenom průměrný zástupce žánru.
Chris (7/7)
Od prvního pohledu jasnej macho man a bez diskuze ten největší borec z party.
Čili film, kterej se bude líbit úplně všem a bezesporu se stane klasikou.
Vin (6/7)
Sympaťák, kterej si podmaňuje davy, ale k postavení alfa samce mu přeci jen kousíček chybí. Film co vás bude skvěle bavit a rádi si ho pustíte vícekrát.
Bernardo (5/7)
Tvrdej chlapík, co si dokáže poradit v barovejch rvačkách i smrtících přestřelkách.
Poctivej film, kterej ve vás zanechá pocit příjemně strávenýho času.
Britt (4/7)
Zlatej střed party. Na oba konce stejně daleko. Jako film nemusí sednout všem,
ale pořád půjde o dobrou zábavu, navíc řemeslně dobře odvedenou.
Harry (3/7)
Prachy jsou lepší motivace, než strach o život. Jsme totiž materialisté.
Coby film už jde o slabší kousek, na kterým si ale pořád můžete najít pozitiva.
Lee (2/7)
Strach z boje, kalkul, neumětelství nebo úskoky před divákem.
Film dobrej tak na zalepení nudného a deštivého odpoledne. Jinak ztráta času.
Chico (1/7)
Loser, co neumí pořádně ani tleskat. Takovým filmům se radši vyhýbejte,
když už se to nepodařilo nám.
Vybalit popis všech hodnocení >>
RECENZE: Evidence – krvavý Flashdance

Evidence

Thriller / Horor
USA, 2013, 94 min

Režie: Olatunde Osunsanmi
Scénář: John Swetnam
Kamera: Lukas Ettlin
Hudba: Atli Örvarsson
Hrají: Stephen Moyer, Radha Mitchell, Torrey DeVitto, Caitlin Stasey, Dale Dickey, Harry Lennix, Nolan Gerard Funk, James Ryen, Alisha Seaton, Aml Ameen, John Haymes Newton, Christopher Frontiero, Barak Hardley

Nejčtenější články

Filmfanatic na Facebooku