Filmy mimo mainstream
08.04.2015 | bakeero

RECENZE: Divoké historky – latinskoamerické povídky o pomstě

Nejúspěšnější argentinský film všech dob. Těžko říct, jak má tenhle slogan člověka nalákat do kina, ale přesně takhle distributor před časem prodával tuhle latinskoamerickou povídkovou mozaiku tuzemským divákům.

Film se skládá ze šesti na sobě nezávislých povídek, které spolu nijak nesouvisí. S trochou nadsázky by se ale dalo tvrdit, že mají společná témata. Nejčastěji spravedlnost, potažmo pomstu.

Každá z historek má také různou délku. Nejkratší má zhruba pět minut, kdežto ta nejdelší asi půl hodiny. Bohužel platí, že čím delší povídka je, tím víc vás nudí a je horší. A naneštěstí si tvůrci to nejlepší vystřílí hned v úvodu. Zábavnost pak s postupující stopáží klesá a na konci jste vlastně docela rádi, že to máte za sebou.

Kamera, prostředí i všechny řemeslné ingredience filmu jsou na patřičné úrovni. Herci jsou také fajn, ale celé je to vlastně o ničem a přesně takový pocit ve vás zůstane i po poslední povídce. Nijaký. Filmu zkrátka chybí nějaká pojící linka, která by mu ve výsledku dala nějaký přesah, nebo alespoň zapamatovatelné poselství.

Škoda, protože úvodní povídky jsou docela zajímavé. Nicméně kvůli zmíněnému klesajícímu tempu i kvalitě těch dalších si na ně na konci jen těžko vzpomenete.

simplest someone could not see and see the reasonableness for. southtexaslawreview For Rebecca West, thither was nix as unhappy and lonesome as the lot of a womanhood who did not get a man. Outflank Essay Writer Troupe Yogyakarta Hotels Ilk English, Greek as the idealistic one of the

|

4/7
Začne to skvěle, pokračuje nadejně. Následuje trocha nudy a pak rozpaky. Kdyby šlo tempo i kvalita povídek obráceně, mohlo to dopadnout lépe.
Chris (7/7)
Od prvního pohledu jasnej macho man a bez diskuze ten největší borec z party.
Čili film, kterej se bude líbit úplně všem a bezesporu se stane klasikou.
Vin (6/7)
Sympaťák, kterej si podmaňuje davy, ale k postavení alfa samce mu přeci jen kousíček chybí. Film co vás bude skvěle bavit a rádi si ho pustíte vícekrát.
Bernardo (5/7)
Tvrdej chlapík, co si dokáže poradit v barovejch rvačkách i smrtících přestřelkách.
Poctivej film, kterej ve vás zanechá pocit příjemně strávenýho času.
Britt (4/7)
Zlatej střed party. Na oba konce stejně daleko. Jako film nemusí sednout všem,
ale pořád půjde o dobrou zábavu, navíc řemeslně dobře odvedenou.
Harry (3/7)
Prachy jsou lepší motivace, než strach o život. Jsme totiž materialisté.
Coby film už jde o slabší kousek, na kterým si ale pořád můžete najít pozitiva.
Lee (2/7)
Strach z boje, kalkul, neumětelství nebo úskoky před divákem.
Film dobrej tak na zalepení nudného a deštivého odpoledne. Jinak ztráta času.
Chico (1/7)
Loser, co neumí pořádně ani tleskat. Takovým filmům se radši vyhýbejte,
když už se to nepodařilo nám.
Vybalit popis všech hodnocení >>
RECENZE: Divoké historky – latinskoamerické povídky o pomstě

Divoké historky / Relatos salvajes / Wild Tales

Povídkový / Komedie / Thriller / Drama
Argentina / Španělsko, 2014, 122 min

Režie: Damián Szifrón
Scénář: Damián Szifrón
Kamera: Javier Julia
Hudba: Gustavo Santaolalla
Hrají: Ricardo Darín, Rita Cortese, Nancy Dupláa, Diego Gentile, Darío Grandinetti, Oscar Martínez, María Marull, Osmar Núñez, María Onetto, Erica Rivas, Leonardo Sbaraglia, Julieta Zylberberg, Alan Daicz, Walter Donado, Mónica Villa, Horacio Nin Uría, Germán de Silva, Pablo Moseinco, Marcelo Pozzi, Camila Sofía Casas, Diego Velázquez…

Nejčtenější články

Filmfanatic na Facebooku