Filmy mimo mainstream
24.03.2015 | bakeero

RECENZE: The Little Death – sex vzhůru nohama

Australská kinematografie u mně poslední dobou boduje. Navýsost spokojený jsem byl se slasherem Wolf Creek 2, ale zábavné byly také další kousky od protinožců. Namátkou třeba akčňák Son of a Gun, sci-fi Predestination nebo postapokalyptický Rover. Tentokrát jsem však zabrousil do komediálního ranku. Dokázali Australané uspět i tady?

The Little Death je (stejně jako většina ostatních australských filmů) zcela neznámý filmeček, na který byste jen stěží narazili. Tedy pokud nepatříte mezi filmové fanatiky, co pečlivě brouzdají kalnými vodami internetu a dychtí po zapomenutých skvostech. Tuhle práci jsem vám naštěstí ušetřil a recenzi na komediální studii lidských sexuálních tužeb si můžete přečíst na řádcích níže.

Little Death je slangové označení pro orgasmus. Tušil to někdo z vás? Já tedy ne. Takže pokud jste čekali akční podívanou s řadou efektních killů, tady se podobné podívané nedočkáte. Za to si určitě rozšíříte obzory o tom, co všechno dokáže člověku dodat pocit uspokojení.

V krátkých sekvencích vám tvůrci představí několik párů v různých fázích vztahu. Všechny spojuje to, že jeden z partnerů má některou z netradičních sexuálních tužeb. A když píšu netradiční, tak tím myslím skutečně takovou, o které jste nejspíš nikdy neslyšeli.

Z čehož pramení všechny vtipné situace a absurdní zápletky, jichž jsme na plátně svědky. Postupem času se pak nitky splétají a nakonec dojde i ke katarzi. Ta je sice tak trochu mimo děj celého filmu, ale díky tomu, co by se bez ní mohlo stát, přejdete tuhle tečku se zcela klidným svědomím.

Zkrátka a dobře; protinožci to znovu dokázali. Natočili nad míru vtipnou komedii o sexu, která strčí do kapsy všechny pokusy daleko věhlasnějších kinematografií. Takže tuhle taškařici byste rozhodně neměli minout. Obzvláště, pokud se chcete dívat v páru.

6/7
Nejlepší komedie o sexu od… Od vzniku kinematografie? Dost možná. Osobně neznám lepší kousek.
Chris (7/7)
Od prvního pohledu jasnej macho man a bez diskuze ten největší borec z party.
Čili film, kterej se bude líbit úplně všem a bezesporu se stane klasikou.
Vin (6/7)
Sympaťák, kterej si podmaňuje davy, ale k postavení alfa samce mu přeci jen kousíček chybí. Film co vás bude skvěle bavit a rádi si ho pustíte vícekrát.
Bernardo (5/7)
Tvrdej chlapík, co si dokáže poradit v barovejch rvačkách i smrtících přestřelkách.
Poctivej film, kterej ve vás zanechá pocit příjemně strávenýho času.
Britt (4/7)
Zlatej střed party. Na oba konce stejně daleko. Jako film nemusí sednout všem,
ale pořád půjde o dobrou zábavu, navíc řemeslně dobře odvedenou.
Harry (3/7)
Prachy jsou lepší motivace, než strach o život. Jsme totiž materialisté.
Coby film už jde o slabší kousek, na kterým si ale pořád můžete najít pozitiva.
Lee (2/7)
Strach z boje, kalkul, neumětelství nebo úskoky před divákem.
Film dobrej tak na zalepení nudného a deštivého odpoledne. Jinak ztráta času.
Chico (1/7)
Loser, co neumí pořádně ani tleskat. Takovým filmům se radši vyhýbejte,
když už se to nepodařilo nám.
Vybalit popis všech hodnocení >>
RECENZE: The Little Death – sex vzhůru nohama

The Little Death

Komedie
Austrálie, 2014, 95 min

Režie: Josh Lawson
Scénář: Josh Lawson
Hrají: Bojana Novakovic, Lachy Hulme, Damon Herriman, Josh Lawson, Lisa McCune, Patrick Brammall, Paul Gleeson, T.J. Power, Erin James, Kate Mulvany

Nejčtenější články

Filmfanatic na Facebooku