Filmy mimo mainstream
06.01.2014 | bakeero

Recenze: Walter Mitty a jeho tajný život – Stiller zraje jako víno

Walter Mitty (Ben Stiller) pracuje jako správce negativů časopisu LIFE. je to tichý a nesmělý outsider, který se často nechá unést vlastní představivostí a v těchto chvílích nevnímá okolní svět. Časopis LIFE má ale přestat vycházet v tištěné podobě a tak se chystá jeho poslední číslo. Na titulní stránku zašle Walterovi svůj nejlepší negativ věhlasný fotograf (Sean Penn), jenže co čert nechtěl, negativ č. 25 se někde ztratil. Shodou nejrůznějších okolností se pak sám Walter Mitty vydává zachránit poslední tištěné číslo časopisu tím, že najde a získá od něj onen negativ – nebo se alespoň optá, kde mu může být konec.

V první cca půlhodině filmu jsme svědky několika sekvencí, ve kterých si Walter Mitty představuje sám sebe, coby ultimátního frajera a superhrdinu v marvelovském stylu. Neváhá si to na férovku rozdat s novým šéfem, který symbolizuje konec tištěné podoby časopisu, ani zachránit třínohého psa z vybuchujícího domu – a ještě mu během toho vymyslet protézu. V tu chvíli si říkáte, že na tuhle komedii asi Stiller vyfasoval hodně nabušený rozpočet. Ale nenechte se mílit, jakmile se musí Walter Mitty vydat na skutečnou cestu, trikové sekvence ustoupí těm skutečnějším. I když neméně působivým, protože záběry islandské krajiny jsou vážně fascinující.

Od tohoto momentu už se začne odvíjet nová dobrodružná realita Mittiho života, který se dal až doposud shrnout do jednoho nudného profilu na internetové seznamce. Odvíjí se před námi epické a výpravné dobrodružství v té nejlepší tradici 80‘s komedií. Které je bohužel stejně ploché, jako byly jeho předvzory, ale všechno má tak příjemnou poetiku a krásně to utíká, že na konci filmu zkrátka budete spokojeni. Stiller totiž před kamerou dozrál z rozverného týpka v prošedivělého poetu, ale co je hlavní, za samotnou kamerou i v nezpochybnitelnou režisérskou jistotu.

4/7
Ben Stiller ve svém režisérksy nejsilnějším filmu, kterému nechybí poetika ani výpravnost. Zkrátka taková ideální odlehčená komedie mezi svátky.
Chris (7/7)
Od prvního pohledu jasnej macho man a bez diskuze ten největší borec z party.
Čili film, kterej se bude líbit úplně všem a bezesporu se stane klasikou.
Vin (6/7)
Sympaťák, kterej si podmaňuje davy, ale k postavení alfa samce mu přeci jen kousíček chybí. Film co vás bude skvěle bavit a rádi si ho pustíte vícekrát.
Bernardo (5/7)
Tvrdej chlapík, co si dokáže poradit v barovejch rvačkách i smrtících přestřelkách.
Poctivej film, kterej ve vás zanechá pocit příjemně strávenýho času.
Britt (4/7)
Zlatej střed party. Na oba konce stejně daleko. Jako film nemusí sednout všem,
ale pořád půjde o dobrou zábavu, navíc řemeslně dobře odvedenou.
Harry (3/7)
Prachy jsou lepší motivace, než strach o život. Jsme totiž materialisté.
Coby film už jde o slabší kousek, na kterým si ale pořád můžete najít pozitiva.
Lee (2/7)
Strach z boje, kalkul, neumětelství nebo úskoky před divákem.
Film dobrej tak na zalepení nudného a deštivého odpoledne. Jinak ztráta času.
Chico (1/7)
Loser, co neumí pořádně ani tleskat. Takovým filmům se radši vyhýbejte,
když už se to nepodařilo nám.
Vybalit popis všech hodnocení >>
Recenze: Walter Mitty a jeho tajný život – Stiller zraje jako víno

Walter Mitty a jeho tajný život / The Secret Life of Walter Mitty

Dobrodružný / Komedie / Drama / Fantasy
USA, 2013, 114 min

Režie: Ben Stiller
Scénář: Steve Conrad
Kamera: Stuart Dryburgh
Hrají: Ben Stiller, Kristen Wiig, Adam Scott, Kathryn Hahn, Patton Oswalt, Shirley MacLaine, Josh Charles, Adrian Martinez, Sean Penn, Ólafur Darri Ólafsson

Nejčtenější články

Filmfanatic na Facebooku