Filmy mimo mainstream
03.06.2022 | bakeero

SERIÁL: Mayor of Kingstown (1. série)

Seriálová tvorba za sebou má (co se týče kvality) nejlepší dekádu v celé své bohaté historii. O tom se Filmfanatic kdykoli rád pohádá. A nevypadá to, že by se blížil konec zlatého věku. Jako první přineslo do seriálů filmovou kvalitu HBO a později Netflix. Zahanbit se však nechtějí nechat ani další a tak tu máme přepychově obsazené dostihy a startovní pole se navíc neustále rozrůstá. Jeden z nejnovějších plnokrevníků je ze stáje Paramount+.

ZÁKLADEM JE TESTOSTERON
Mayor of Kingstown má na svědomí režisér drsných chlapských podívaných Taylor Sheridan​. Filmfanatic zachytil už jeho atmosférickou prvotinu Za každou cenu a doporučoval vám také jeho skvělé krimi Wind River. Tam se v hlavní roli objevil Jeremy Renner, který je ústřední postavou seriálové stopy mého nového režisérského oblíbence.

KRIMINÁL JAKO BYZNYS
Pod správu fiktivního městečka Kingstown spadá sedm různých věznic, které zároveň pohání místní ekonomiku. Z byznysu s nesvobodou profitují dozorci, policie i místní zločinci. Své role jsou si vědomi také samotní vězni a křehkou rovnováhu ekosystému udržují dva bratři. Mike (Jeremy Renner) a Kyle McLuskyovi (Kyle Chandler). Jenže udržet v chodu stroj, do kterého sype písek každá ze zúčastněných stran, je nadlidský úkol.

PRVOTŘÍDNÍ GRADACE
Dvě úvodní epizody vás ještě úplně nestrhnou, ale zřetelně cítíte, že tady se rozjíždí něco velkého. příliš se v tom zmatku nevyznáte, ale jste zaháčkováni a nedokážete přestat. Odměna přichází velice záhy a postupná gradace, až ke skvělému a nekompromisně krvavému finále sezóny, je jednoduše řečeno brilantní podívanou. Nepamatuji seriál, který by tak skvěle stupňoval napětí a řadil na vyšší rychlosti přesně v těch správných otáčkách.

SERIÁL ROKU!
Režie je prvotřídní, herecké obsazení dokonale trefné, postavy slizce nejednoznačné a atmosféra vězeňsky špinavá. Vše dokresluje dokonale padnoucí soundtrack. Proto opravdu vydržte první dvě epizody, kdy se budete ztrácet ve všech konspiracích a příbuzenských vztazích. Odměnou vám bude řada nezapomenutelných scén, které se začnou hromadit posléze. Vévodit jim bude brutalita, nechutnost a bezvýchodnost.

Filmfanatic už ani nedoufal, že se někdy dočká seriálu tak nekompromisně testoteronového. Navíc z neokoukaného vězeňského prostředí, odkud se filmově vrací zklamán jen málokdy. Pokud jste ještě neviděli třeba skvělého Trestance, klidně si ho pusťte jako předkrm a pak už se vydejte na exkurzi do Kingstownu. Já osobně se tam určitě vrátím i v dalších sezónách.

6/7
Testosteronový klenot ukrytý za mřížemi kingstownských věznic. Důkaz, že ekonomiku může pohánět cokoli, ale především pak vůle k moci.
Chris (7/7)
Od prvního pohledu jasnej macho man a bez diskuze ten největší borec z party.
Čili film, kterej se bude líbit úplně všem a bezesporu se stane klasikou.
Vin (6/7)
Sympaťák, kterej si podmaňuje davy, ale k postavení alfa samce mu přeci jen kousíček chybí. Film co vás bude skvěle bavit a rádi si ho pustíte vícekrát.
Bernardo (5/7)
Tvrdej chlapík, co si dokáže poradit v barovejch rvačkách i smrtících přestřelkách.
Poctivej film, kterej ve vás zanechá pocit příjemně strávenýho času.
Britt (4/7)
Zlatej střed party. Na oba konce stejně daleko. Jako film nemusí sednout všem,
ale pořád půjde o dobrou zábavu, navíc řemeslně dobře odvedenou.
Harry (3/7)
Prachy jsou lepší motivace, než strach o život. Jsme totiž materialisté.
Coby film už jde o slabší kousek, na kterým si ale pořád můžete najít pozitiva.
Lee (2/7)
Strach z boje, kalkul, neumětelství nebo úskoky před divákem.
Film dobrej tak na zalepení nudného a deštivého odpoledne. Jinak ztráta času.
Chico (1/7)
Loser, co neumí pořádně ani tleskat. Takovým filmům se radši vyhýbejte,
když už se to nepodařilo nám.
Vybalit popis všech hodnocení >>
SERIÁL: Mayor of Kingstown (1. série)

Mayor of Kingstown (seriál)

Drama / Krimi / Thriller

USA, (2021–2022), 8 h 46 min (Minutáž: 47–66 min)

Tvůrci: Taylor Sheridan, Hugh Dillon
Režie: Antoine Fuqua, Taylor Sheridan, Ben Richardson, Guy Ferland, (více)
Scénář: Taylor Sheridan, Hugh Dillon
Kamera: Maya Bankovic, Stuart Campbell
Hudba: Andrew Lockington
Hrají: Jeremy Renner, Taylor Handley, Dianne Wiest, Derek Webster, Michael Reventar, Hugh Dillon, Aidan Gillen, Kyle Chandler, Michael Beach…

Nejčtenější články

Filmfanatic na Facebooku