Filmy mimo mainstream
15.04.2018 | bakeero

SERIÁL: Mindhunter (1. série)

Tématika amerických masových vrahů je bezesporu atraktivní. Ale nějaký opravdu mimořádně kvalitní seriál věnující se téhle problematice neznám. Respektive neznal jsem. Až do začátku roku 2018, kdy jsem prakticky na jeden zátah sjel Mindhunter.

A znovu je za tím Netflix. Pomalu mi přijde, že seriály (a už i filmy) z téhle produkce jsou z drtivé většiny ohromnou trefou do černého. Pravda když dáte dohledovou roli takové kapacitě jakou je David Fincher, asi nemůžete šlápnout vedle, ale stejně.

Mindhunter je retro. Odehrává se na konci 70. let, kdy ještě neexistovala dnes už běžná profilace pachatelů a dokonce ani samotná kategorie masových vrahů. Ti se tenkrát nesměle označovali jako “sekvenční zabijáci” a seriál nám přibližuje počátek psychologické studie těchhle nebezpečných predátorů.

Dvojice agentů FBI objíždí federální věznice a v nich vede rozhovory s těmi nejzrůdnějšími vrahy amerických dějin, aby z nich dostali co nejvíce informací a na jejich základě vytvořili určitý vzorec, který by podobné typy pomohl odhalit a objasnit proč to vlastně dělají. Nečekejte tedy žádné akční honičky ani strhující pátrání po geniálním vrahovi. Místo toho se můžete těšit na propracované dialogy, které svou zrůdností vynahradí i záběry z místa činu. Tohle je policejní konverzačka pro otrlé.

Občas sice dvojice agentů vypomůže lokálním silám s dopadením nějakého vraha a na pozadí všech epizod se pozvolna rýsuje zřejmě ústřední zabiják příští série, ale gró je právě v oněch zmiňovaných dialozích. Komu tenhle přístup sedne, toho Mindhunter nepustí. Filmfanatic byl přesně takovým případem a už teď vyhlíží druhou sérii…

6/7
Detektivní konverzačka pro otrlé. Rozhovory s masovými vrahy a pokládání základů psychologického profilování v mimořádně atraktivním kabátu.
Chris (7/7)
Od prvního pohledu jasnej macho man a bez diskuze ten největší borec z party.
Čili film, kterej se bude líbit úplně všem a bezesporu se stane klasikou.
Vin (6/7)
Sympaťák, kterej si podmaňuje davy, ale k postavení alfa samce mu přeci jen kousíček chybí. Film co vás bude skvěle bavit a rádi si ho pustíte vícekrát.
Bernardo (5/7)
Tvrdej chlapík, co si dokáže poradit v barovejch rvačkách i smrtících přestřelkách.
Poctivej film, kterej ve vás zanechá pocit příjemně strávenýho času.
Britt (4/7)
Zlatej střed party. Na oba konce stejně daleko. Jako film nemusí sednout všem,
ale pořád půjde o dobrou zábavu, navíc řemeslně dobře odvedenou.
Harry (3/7)
Prachy jsou lepší motivace, než strach o život. Jsme totiž materialisté.
Coby film už jde o slabší kousek, na kterým si ale pořád můžete najít pozitiva.
Lee (2/7)
Strach z boje, kalkul, neumětelství nebo úskoky před divákem.
Film dobrej tak na zalepení nudného a deštivého odpoledne. Jinak ztráta času.
Chico (1/7)
Loser, co neumí pořádně ani tleskat. Takovým filmům se radši vyhýbejte,
když už se to nepodařilo nám.
Vybalit popis všech hodnocení >>
SERIÁL: Mindhunter (1. série)

Mindhunter (TV seriál)

Thriller / Krimi / Drama
USA, 2017, 8 h 19 min (Minutáž: 10×34–60 min)

Režie: David Fincher, Asif Kapadia, Andrew Douglas, Tobias Lindholm
Předloha: Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)
Scénář: Joe Penhall, Tobias Lindholm, Erin Levy, Carly Wray
Kamera: Christopher Probst
Hudba: Jason Hill
Hrají: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Cotter Smith, Peter Murnik, Happy Anderson, Hannah Gross, Thomas Francis Murphy, Ashley Smith, Jesse C. Boyd, David H. Holmes, Jordan Gelber, Chris James Boylan, Felix Solis, Tommy Nohilly, Judith Delgado, Sonny Valicenti, Cameron Britton, Matt Walton, Tobias Segal, Andrew Sensenig…

Nejčtenější články

Filmfanatic na Facebooku