Filmy mimo mainstream
02.01.2017 | bakeero

RECENZE: Dívka ve vlaku – další zmizelá blondýna

Pamatujete si Fincherovo Zmizelou? V roce 2014 to byl zasloužený hit a jestli vás tahle látka oslovila, pak vězte, že u Dívky ve vlaku budete neméně spokojeni.

V hlavní roli bude znovu ženská hrdinka. Tedy přesněji řečeno hned tři ženy; Rachel (Emily Blunt), Megan (Haley Bennett) a Anna (Rebecca Ferguson). Mužský ansámbl tedy zase jednou skončí na vedlejší koleji, ale to vám určitě nebude vadit.

Rachel jezdí každý den vlakem. Trať vede kolem domu jejího bývalého manžela Toma (Justin Theroux), který už v něm žije se svou novou ženou Annou a jejich dcerkou. Asi je vám jasné, že tohle není pohled, který by Rachel potřebovala vídat. Naštěstí, o pár domů dál bydlí Megan se svým přítelem Scottem (Luke Evans) a nad tímhle párem už Rachel vlastní fantazie rozvíjí daleko raději. Jenže jednoho dne spatří něco, co zbortí vše, co si o tomhle páru vysnila.

Dívka ve vlaku se v mnohém podobá zmiňované Zmizelé. V něčem je to ku prospěchu věci, v něčem už bohužel méně. Fakt, že vypravěč (Rachel) není úplně spolehlivý, je tou příjemnější shodou. S přibývajícím dějem díky tomu příběh dostává nové rozměry i jasnější obrysy a tenhle způsob rozkrývání zápletky mě hodně bavil. Bohužel díky tomu, že dnešní filmy (včetně Zmizelé) jsou leckdy až překombinované, budete nějaký šokující závěrečný twist tak trochu očekávat. Zkušený divák ho začne tušit o něco dříve, než by asi tvůrci chtěli, ale naštěstí to není až fatálně brzy.

Hlavním hereckým tahounem filmu je Emily Blunt, která svou roli odkopnuté a vadnoucí ex zvládá naprosto dokonale. Rebecca Ferguson zase beze zbytku naplňuje představy o mrše, co vám sebere manžela a nejmladší z trojice Haley Bennett krásně plní roli dívky, která slibuje problémy už od pohledu. Na to nepotřebujete psychologa.

Příjemná neo-noir atmosféra podtrhuje propletenost všech vztahů a dodává Dívce ve vlaku příjemný vizuál, který k tomuhle thrilleru dokonale sedí. Není to tak promyšlená a vypilovaná satira jako Zmizelá, ale coby mysteriózní thriller obstojí na jedničku. Moc lepších kousků se v tomhle žánru v roce 2016 neurodilo.

5/7
Poctivý neo-noir thriller o ženách, které rády pletou. Mužům hlavy a sobě navzájem životní osudy.
Chris (7/7)
Od prvního pohledu jasnej macho man a bez diskuze ten největší borec z party.
Čili film, kterej se bude líbit úplně všem a bezesporu se stane klasikou.
Vin (6/7)
Sympaťák, kterej si podmaňuje davy, ale k postavení alfa samce mu přeci jen kousíček chybí. Film co vás bude skvěle bavit a rádi si ho pustíte vícekrát.
Bernardo (5/7)
Tvrdej chlapík, co si dokáže poradit v barovejch rvačkách i smrtících přestřelkách.
Poctivej film, kterej ve vás zanechá pocit příjemně strávenýho času.
Britt (4/7)
Zlatej střed party. Na oba konce stejně daleko. Jako film nemusí sednout všem,
ale pořád půjde o dobrou zábavu, navíc řemeslně dobře odvedenou.
Harry (3/7)
Prachy jsou lepší motivace, než strach o život. Jsme totiž materialisté.
Coby film už jde o slabší kousek, na kterým si ale pořád můžete najít pozitiva.
Lee (2/7)
Strach z boje, kalkul, neumětelství nebo úskoky před divákem.
Film dobrej tak na zalepení nudného a deštivého odpoledne. Jinak ztráta času.
Chico (1/7)
Loser, co neumí pořádně ani tleskat. Takovým filmům se radši vyhýbejte,
když už se to nepodařilo nám.
Vybalit popis všech hodnocení >>
RECENZE: Dívka ve vlaku – další zmizelá blondýna

Dívka ve vlaku / The Girl on the Train

Mysteriózní / Thriller
USA, 2016, 112 min

Režie: Tate Taylor
Předloha: Paula Hawkins (kniha)
Scénář: Erin Cressida Wilson
Kamera: Charlotte Bruus Christensen
Hudba: Danny Elfman
Hrají: Emily Blunt, Rebecca Ferguson, Haley Bennett, Justin Theroux, Luke Evans, Édgar Ramírez, Allison Janney, Lisa Kudrow, Laura Prepon, Marko Caka, Mauricio Ovalle…

Nejčtenější články

Filmfanatic na Facebooku