Filmy mimo mainstream
30.12.2014 | bakeero

RECENZE: The Interview – vrtěti Kimem

The Interview je prvním velkým hollywoodským filmem, který si svou premiéru neodbyl v tisícovkách kin po celém světě, ale pouze na internetu. Respektive tu premiéru si nakonec přece jen odbyl v pár stovkách kinosálů v Americe a až den poté ve velkém na Youtube, Google Play a Xbox Video. Sice o tohle privilegium nestál, ale vzhledem k okolnostem už je tomu tak. Jak se tedy parodie na absurdní diktaturu Severní Koreje povedla?

Musím přiznat, že po ne zrovna nadšených ohlasech amerických recenzentů, jsem k The Interview přistupoval bez přehnaných očekávání. Třeba taková Apokalypsa v Hollywoodu od stejných tvůrců mě příliš neoslovila. Ale z téhle severokorejské eskapády jsem nakonec hodně příjemně překvapen.

Hned na úvod vás můžu navnadit, že se tu neparoduje pouze diktatura Kim Čong-una a jeho rodinné dynastie. V první třetině filmu je to především americký zpravodajský byznys a následně manipulativní potenciál vlastně všech světových médií. Bez ohledu na to, komu zrovna slouží. Což je nejen zábavně hravé, ale taky docela příjemné, protože chvíli si nejste jistí, jestli je Kim tím badassem, co by nejradši celý svět vyhodil do vzduchu, nebo jen figurkou lapenou v kolotoči moci, jenž roztočil jeho děda a na otáčkách přidal vlastní tatík.

James Franco a Seth Rogen si to před kamerou evidentně užívali a tentokrát se dočkáme i několika gagů, které by mohly zkultovnět. Oba jdou s expresivním herectvím často přes čáru, ale pořád to funguje. Vyloženým překvapením pak pro mě bylo, že The Interview je hodně krvavou komedií. Tahle partička si zkrátka svůj humor koření hektolitry krve a detailními záběry mrzačených padouchů. A vlastně proč ne?! Možná jsme svědky kořenů budoucího trendu.

Takže vězte, že The Interview není epochální komedií ani filmem, který se zařadí do zlatého fondu kinematografie. Je to ale hodně povedená parodie na diktatury a především pak manipulativní moc masmédií.

5/7
Povedená parodie s přesahem k zamyšlení. Nic historického, ale zábavné to rozhodně je.
Chris (7/7)
Od prvního pohledu jasnej macho man a bez diskuze ten největší borec z party.
Čili film, kterej se bude líbit úplně všem a bezesporu se stane klasikou.
Vin (6/7)
Sympaťák, kterej si podmaňuje davy, ale k postavení alfa samce mu přeci jen kousíček chybí. Film co vás bude skvěle bavit a rádi si ho pustíte vícekrát.
Bernardo (5/7)
Tvrdej chlapík, co si dokáže poradit v barovejch rvačkách i smrtících přestřelkách.
Poctivej film, kterej ve vás zanechá pocit příjemně strávenýho času.
Britt (4/7)
Zlatej střed party. Na oba konce stejně daleko. Jako film nemusí sednout všem,
ale pořád půjde o dobrou zábavu, navíc řemeslně dobře odvedenou.
Harry (3/7)
Prachy jsou lepší motivace, než strach o život. Jsme totiž materialisté.
Coby film už jde o slabší kousek, na kterým si ale pořád můžete najít pozitiva.
Lee (2/7)
Strach z boje, kalkul, neumětelství nebo úskoky před divákem.
Film dobrej tak na zalepení nudného a deštivého odpoledne. Jinak ztráta času.
Chico (1/7)
Loser, co neumí pořádně ani tleskat. Takovým filmům se radši vyhýbejte,
když už se to nepodařilo nám.
Vybalit popis všech hodnocení >>
RECENZE: The Interview – vrtěti Kimem

The Interview

Akční / Komedie
USA, 2014, 112 min

Režie: Evan Goldberg, Seth Rogen
Scénář: Evan Goldberg, Seth Rogen
Kamera: Brandon Trost
Hudba: Henry Jackman
Hrají: James Franco, Lizzy Caplan, Seth Rogen, Timothy Simons, Jason Cox, Diana Bang, Mercy Malick, Eminem, Joseph Gordon-Levitt, Rob Lowe

Nejčtenější články

Filmfanatic na Facebooku