Filmy mimo mainstream
11.11.2014 | bakeero

RECENZE: Falešní poldové – ucházející buddy jednohubka

Jednu policejní buddy komedii jsme tu už letos měli. Jump Street 22 mě ale trochu zklamala, protože šlo víceméně o to samé, jako v prvním díle. Tatum a Hill jsou sice zábavná dvojice pošuků, ale sledovat jejich dobrodružství na té či oné škole donekonečna (vizte titulkovou sekvenci) bych asi nechtěl.

I přesto jsem dal šanci další komedii z prostředí chlapců v modrém. Falešní poldové jsou rozhodně méně ambiciózní projekt, takže s nepřehnaným očekáváním jsem také usedal do křesla. Doufal jsem alespoň v zábavnou jednohubku, u které se zasměju a to se naštěstí povedlo.

Ústřední duo (Jake Johnson a Damon Wayans Jr.) jsou looserští třicátníci, kteří nedokázali naplnit vlastní potenciál ani očekávání svého okolí. Pomalu tak začínají propadat skepsi a nejraději by se odstěhovali z L.A. zpátky do rodného Ohia. Jenže vše se v mžiku mění, protože se jim náramně zamlouvá vydávat se za příslušníky policejního sboru města Los Angeles.

A na téhle triviální myšlence pak stojí veškerý humor celého filmu. Zdá se vám to málo? Možná, že s přibývající stopáží to opravdu začíná trochu drhnout a zápletka by se hodila spíš do epizody nějakého sitcomu. Ale na druhou stranu tu máme neuvěřitelně sympatickou dvojici hrdinů, která si natáčení evidentně užila a před kamerou je to zkrátka vidět. Nákup vysloužilého policejního auta na e-bayi, samopovyšování se až do hodnosti detektiva. Tyhle a jim podobné scény působí neuvěřitelně hravě a na plátno tak trochu převádí všechny nesplněné klukovské sny.

Které pak trochu kalí místy samonosný fekální humor s koulemi nebo nestálost v chování hlavních hrdinů – chvíli jsou to klukovští rošťáci bez zábran, zachvíli zas uvědomělí občané řešící morální dilemata svých činů.

I přes lehce přepálenou stopáž (film má celkem 104 minut a ke konci už opravdu ztrácí drajv) jde o povedenou jednohubku, která rozhodně neurazí. Falešní poldové se sice nestanou klasikou, ale hravě zvládnou pobavit, což se u komedie počítá dvojnásob.

4/7
Sitcomová zápletka roztáhlá do celovečerní podoby. Sympatická ústřední dvojice to naštěstí většinu stopáže utáhne.
Chris (7/7)
Od prvního pohledu jasnej macho man a bez diskuze ten největší borec z party.
Čili film, kterej se bude líbit úplně všem a bezesporu se stane klasikou.
Vin (6/7)
Sympaťák, kterej si podmaňuje davy, ale k postavení alfa samce mu přeci jen kousíček chybí. Film co vás bude skvěle bavit a rádi si ho pustíte vícekrát.
Bernardo (5/7)
Tvrdej chlapík, co si dokáže poradit v barovejch rvačkách i smrtících přestřelkách.
Poctivej film, kterej ve vás zanechá pocit příjemně strávenýho času.
Britt (4/7)
Zlatej střed party. Na oba konce stejně daleko. Jako film nemusí sednout všem,
ale pořád půjde o dobrou zábavu, navíc řemeslně dobře odvedenou.
Harry (3/7)
Prachy jsou lepší motivace, než strach o život. Jsme totiž materialisté.
Coby film už jde o slabší kousek, na kterým si ale pořád můžete najít pozitiva.
Lee (2/7)
Strach z boje, kalkul, neumětelství nebo úskoky před divákem.
Film dobrej tak na zalepení nudného a deštivého odpoledne. Jinak ztráta času.
Chico (1/7)
Loser, co neumí pořádně ani tleskat. Takovým filmům se radši vyhýbejte,
když už se to nepodařilo nám.
Vybalit popis všech hodnocení >>
RECENZE: Falešní poldové – ucházející buddy jednohubka

Falešní poldové / Let’s Be Cops

Akční / Komedie
USA, 2014, 104 min

Režie: Luke Greenfield
Scénář: Luke Greenfield, Nicholas Thomas
Kamera: Daryn Okada
Hrají: Jake M. Johnson, Damon Wayans Jr., Rob Riggle, Nina Dobrev, James D’Arcy, Keegan-Michael Key, Andy Garcia, Jonathan Lajoie, Tom Mardirosian, Joshua Ormond, Colin Dennard, Michael Aaron Milligan, Jessica Luza, Reggie Gaskins, Patricia Taylor, Marc Farley, Briana Venskus

Nejčtenější články

Filmfanatic na Facebooku