Filmy mimo mainstream
23.05.2016 | bakeero

US BOX OFFICE #21 2016: Angry Birds to rozstřelili

Pondělky na Filmfanaticovi vždy patřily rekapitulaci tržeb v zámořských kinech. A nejinak tomu bude po jeho zmrtvýchvstání.

O víkendu s pořadovým číslem 21 to v USA na první příčku kasovního žebříčku dotáhli Angry Birds ve filmu. Ještě předtím to ale tahle videoherní předloha musela dotáhnout na screeny mobilů a následně na samotná plátna kin. Příběh to byl trochu kostrbatý, ale jak je vidět, zarputilost se vyplácí. Ptáčci si o svém prvním víkendu připsali hodně slušných 39 milionů dolarů a v kinech to určitě nerozstřelili naposled.

Stříbrnou příčku opanuje Captain America: Občanská válka (recenzi očekávejte už zítra!) a pokračuje na své cestě k celosvětové miliardě. Třetí flek obsadili Sousedi 2, od kterých se asi čekalo trochu víc, ale tentokrát to prý není ani tak zábavné, jako poprvé.

Filmfanatica zajímá ještě čtvrté místo, kde skončila retro komediální krimi Správní chlapi. Třetí režijní počin scénáristy Smrtonosné zbraně nebo Posledního skauta Shanea Blacka mě prostě hodně zajímá a index natěšenosti ještě stupňují nadšené ohlasy. Asi to bude látka spíše pro pamětníky oněch osmdesátkových a devadesátkových “chlapských” kriminálek, ale já se prostě těším.

Za týden přijdou do kin nejnovější X-Meni a dvojka Alenky v říši divů. Uvidíme, jak tyhle silné značky zamíchají kartami…

Nejčtenější články

Filmfanatic na Facebooku