Filmy mimo mainstream
04.09.2015 | S.Quentin QUALE

7 hvězdných hereček, které prorazily díky hororu: #5 Amber Heard

S. Quentin QUALE pokračuje ve svém zajímavém seriálu o herečkách, které prorazily díky roli v hororu. Na řadě je č. 5.

#5: Johnny Deppem spoutaná dračice – Amber Heard

Tato sexbomba se narodila v roce 1986 v texaském Austinu, jedenáctém největším městě Spojených států amerických. Aby nezůstala nic dlužna tomu, co si každý představí pod slovem Texas, její otec se živí profi drezurou koní, takže se spolehněte na to, že i Amber se, hned jak to bylo možně, naučila, jak se pořádně řádí na divokým zvířeti, navíc hodně objasnilo i to, když v talk show Davida Lettermana upřesnila, že začínala na klisničce…no, pojďme radši dál. Po tragické nehodě a smrti své nejlepší kamarádky se v 16 letech vykašlala na katolickou školu a Boha vůbec, stala se ateistkou a začla pokukovat to filmu.

Po pár (jistě sexy) štěcích v několika seriálech a ne zas až tak podstatných vedlejších rolích se psal rok 2005, kdy se objevila po boku v té době už povětšinou proslavených Charlize Theron, Seana Beana, Michelle Monaghan, Sissy Spacek, Woody Harrelsona nebo Jeremy Rennera v těžkotonážním sociálním dramatu Její případ, který dle skutečné události a knižní předlohy adaptuje příběh tvrdého chleba osůbky jménem Josey Aimes. Ta zažívá každodenní ponižování a sexuální obtěžování v pro ženy neobvyklém zaměstnání v železnorudných dolech. Amber se zde podělila o hlavní postavu s excelentní Charlize Theron, když ztvárnila teenagerskou verzi Josey. Filmfanatic.cz tento kus doporučuje, protože kór v dnešní době není na škodu nechat si hnout žlučí nad lidskou hloupostí.

amber_01

O rok později, ve svých 20 letech, získává Amber první hlavní roli. Nejedná se sice o žádný velkospektákl, naopak, teenagerská vyvražďovačka Všichni milují Mandy Lane je celovečerním debutem režiséra Jonathana Levinea, autora pozdějšího dojáku 50/50. Ambeřina Mandy Lane je z housenky právě proměněný ostýchavý motýlek, který se těší zájmu nadržených hošanů, což si Amber patřičně užívá. Myšlenka a pointa tohoto horůrku není špatná, nicméně jistá nevyzrálost znát zde je, což ale Amber vůbec vadit nemusí, protože tak aspoň strhává všechnu pozornost na sebe.

V roce 2008 přišel na svět pro mě totálně nepochopitelně úspěšný fighterský brak Nikdy to nevzdávej, ve kterém Amber sekunduje poctivou porcí kačeního sádla potřeným exotům, kteří si to na férovku rozdávají v ultimátním boji mladíka proti mladíkovi. Filmfanatic.cz nerad hejtuje, ale tenhle film je použitelný pouze jako reklama na Kenvelo.

Co ale hororového fanouška potešilo hned v roce následujícím, byla neskutečná horror-comedy pecka Zombieland. Ambeřina postava s podivným jménem 406 se sice plátně ohřeje asi jen 5 minut, ale její cameo dalo maskérům hodně zabrat, no jak dopadl její slaďoučký kotník, to se radši přesvědčte sami. Filmfanatic.cz jen pokoutně předesílá, že pokud se vám zmínka o tomto šlágru zdá příliš kusá, nezoufejte, bude o něm podrobná řeč hned příště, kdy se zaměří na jinou z hereček učínkující v tomto filmu.

amber_02

Daleko většího prostoru se Amber dostalo v témže roce v remaku klasiky o zlým fotrovi Otčím, který ale dopadl poměrně rozporuplně. Především pamětníci originálu z roku 1987 můžou remake považovat za méně zdařilý, což plyne hlavně z rozdílu v dávce charismatu, jež nese představitel otčíma, no mladší generaci může filmfanatic.cz předělávku doporučit jako lehce nadprůměrný thriller.

A že byl rok 2009 pro tehdy třiadvacetiletou Amber Heard rokem plodným, dokazuje její účast ve zlehýnka černé komedii ExTerminators. Ta pojednává o partičce paniček, které musí ze soudního příkazu chodit týdně do diskuzního kroužku kvůli svému “výbušnému chování” a jeho následcích. Samozřejmě v následcích chování vůči mužům. Jejich příběh dostane točky, když nacmrndané v autě nechtěně oddělají násilnického manžela jedné z jejich kamarádek. Po tom, co jim tohle projde, se rozhodnou pro rozjetí výnosného byznysu s cílem “udělat ženám ze světa lepší místo”. Je velká škoda, že nejsou aspoň některé “nehody” zapracovány do scénáře, protože takhle se totiž odehrávají, ale pouze v teoretické rovině, takže divák má kompletně rozevřené meze fantazie. Škoda! Filmfanatic.cz se vyložené bavil pohledem na Amber a její šluky jak beleše. Zdá se jako velmi pravděpodobné, že to byla její první role, kde musí mít cigáro imrvére v jejím něžném rypáčku, protože na začátku filmu to neumí ani šluknout, kdežto na konci už si to dává jako učenec Miloše Zemana. Krom její drsňácké postavy hrají výborně i Stiflerova máma spolu s vykulenou Grahamkou. Filmfanatic.cz i přes nízké hodnocení doporučuje!

amber_03

Thriller Ztracena v pustině se sice vyznačuje sympatickým hereckým obsazením, jenže taky klišoidním scénářem, takže filmfanatic.cz radši hned přejde k podstatně zajímavějšímu kousku taktéž z roku 2010, hororu The Ward. Jedná se o zatím poslední film hororového pionýra Johna Carpentera, který se odehrává v mimořádně atraktivním prostředí psychiatrické léčebny. Film tak dává zavzpomínat třeba na nejlepší díl ze série o Freddym Krugerovi. Nechybí prvky jako lobotomie, elektrošoky a taky trocha gore, takže hororářům doporučuju řádně zbystřit a rychle dohnat v případě, že zatím neměli tu čest.

amber_04

Na závěr si filmfanatic.cz nechává dva guilty pleasure kousky, které sice do hororu nezasahují, ale jsou krví pěkně nacachtané. Prvním je Drive Angry s Nickem Cagem v roli pekelnickýho motorkáře. Jedná se o vzácný druh v podobě béčka šitého na míru 3D. Kam to ten svět spěje? Patrick Lussier pár močopudnýma scénama trápí zadržovač chcaní, za což mu buď odpuštěno, netěší ani homosexuálním záporákem Billy Burkem, ale akce, krev a body count, to jsou atributy, kterýma se nenáročný divák zaručeně pobaví. Amber Heard zde vystupuje sice ve zbytečné postavě, ale krom šílenýho řvaní nakonec vyložně jako pozlátko, které pánské obecenstvo ocení stejně, jako dát si pivko z lebky.

Druhým masakrálním úletem je Rodriguezova grindhouseovská břečka Machete Kills. Každej by tady měl vědět, do čeho jde, aby nebyl škaredě překvapen. A tím nemyslím ksicht Dany Treja alá rozšláplej kravinec v hlavní roli, ale, ehm, přinejmenším svérázný scénář filmu. Znalci jako filmfanatic.cz jsou ovšem s něčím podobným smíření, takže účast exluzivních kočiček typu Amber Heard potom po doporučení ke zkouknutí jen volá.

amber_05

Co se vyhlídek do budoucnosti týče, Amber se objeví především v mysteriózní kriminálce London Fields, kterou měl už na přelomu tisíciletí podle stejnojmenného románu zpracovat David Cronenberg. Ten se však rozhodl natočit Dějiny násilí a Východní přísliby, takže London Fields šly k ledu až do loňského roku, kdy se jich ujal Mathew Cullen spolu se scénáristkou Robertou Hanley. Premiéru si film odbyde už 18. září 2015 na filmovém festivalu v Torontu. Filmfanatic.cz se moc těší!

Toť vše k novopečené manželce Johnny Deppa a nejpřitažlivější bisexuálce Hollywoodu, která si mimochodem pěkně zavařila propašováním čivavy do Austrálie, kde i s Deppem natáčeli, za což jí hrozí kvůli porušení karantény až 10 let natvrdo. Ne že by to s její orientací v krymu nezvládla, ale bylo by to sakra škoda. Příště se vrátíme ke slibovanému Zombielandu s další děckou tvářičkou a občasným hereckým kopytem – Abigail Breslin!

Článek přichystal S. Quentin QUALE

Nejčtenější články

Filmfanatic na Facebooku